شیرآلات خانه شامل شیرآلات ظرفشویی،شیرآلات روشویی و شیرآلات حمام و شیرآلات توالت می باشد. اگر قصد خرید شیرآلات را دارید مطلب زیر راهنمای شما در این مسیر است.

مالکان و مسئولین تجهیزات ساختمان ها باید در هنگام خرید به نکاتی از جمله نوع، جنس، مدل و قیمت ابزارآلات و تجهیزات دقت کنند تا بتوانند شیرآلاتی را تهیه و نصب کنند که علاوه بر این مسائل دارای دوام، عمر بالا و استفاده آسان هم باشد و همچنین چکه نکند.

انواع شیرآلات

انواع زیادی شیرآلات در بازار ایران موجود می باشند که هر کدام در طرح ها و قیمت های مختلفی روانه بازار می شوند. در این میان امروزه مدل اهرمی از نوع کارتریجی خواهان بیشتری دارند. مدل اهرمی از نوع کارتریجی 25 علاوه بر عمر و کیفیت دارای مقدار صرفه جویی بیشتری در آب می باشد.

نوع تک اهرمی و دو اهرمی با کیفیت های مختلف و قیمت های گوناگون عرضه می شود که نوع کارتریجی تک اهرمی قیمت کمتری دارد زیرا باید با همان اهرم درجه گرمی و سردی آب را تنظیم کرد اما در مدل دو اهرمی یک اهرم برای آب سرد و دیگری برای آب گرم است.

مواد اولیه اکثر این ابزار از برنج، مس و روی می باشد و در مواردی دارای درصد کمی از سرب می باشند !!!

همچنین باید قطعات به کار رفته در ترکیب و ساخت شیرآلات مانند واشرها و مهره ها و پیچ ها هم همگی از کیفیت های خوبی برخوردار باشند تا به راحتی هرز نروند و زنگ نزنند.

توجه به جنس و برند در هنگام خرید شیرآلات

شرکت های زیادی در ایران مشغول ساخت انواع این ابزار می باشند، اما برخی از برندهای ایرانی مانند شودر، راسان، قهرمان، کسری و …. در بازار مورد استقبال قرار گرفته اند و ساخت بیشتر قطعات هم کار خودشان می باشد.

جنس انواع بدنه و اتصالات شیرآلات از کروم، نیکل، برنز، فولاد سفید و سیاه می باشد که همگی مقاوم هستند و ظاهر خود را تا سال ها حفظ می کنند.

قیمت شیرآلات با توجه به رنگ ها و جنس های مختلف متغیر می باشد. در هنگام خرید باید به این مسئله توجه داشت که مدل و جنس بر روی قیمت تاثیر می گذارد. نوع اهرمی که در بازار موجود می باشد می تواند از 150 هزار تومان به بالا قیمت گذاری شود که با توجه به استقبال خریداران در رنگ های مسی، طلایی، سفید، زیتونی و …. عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه