سینک ظرفشویی به علت استفاده زیاد از مهم ترین وسایل در آشپزخانه ها می باشد که باید در هنگام خرید آن دقت زیادی داشت. انواع سینک یا لگن ظرفشویی در مدل های مختلف اعم از یک یا دو لگن و با طرح ها و رنگ های متنوع روانه بازار می شوند. سینک های ظرفشویی در جنس های مختلف، سرامیکی، سنگی، استیل، گرانیتی و شیشه ای در بازار موجود هستند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

سینک های گرانیتی از سنگ ساخته می شوند به همین دلیل ممکن است بشکنند و عرق کنند اما در رنگ های زیبای مشکی، قهوه ای،کرم و دودی در بازار موجود می باشند.

انواع مدل شیشه ای بسیار زیبا هستند اما احتمال خش برداری و شکستگی آن نیز بالا می باشد.

انواع مدل استیل پرطرفدارترین مدل ها است و به صورت روکار و توکار در آشپزخانه به کار گرفته می شود. استیل، فلزی ضد زنگ می باشد که با گذشت زمان هم تغییر رنگ نمی دهد اما با ضخامت کم ممکن است برآمده شود.

انواع سینک ظرفشویی سرامیکی را می توان با سرامیک های آشپزخانه هماهنگ کرد و نوع سنگی آن هم از سنگ کوارتز ساخته می شود که مشکلات خود را دارند.

توجه به برخی نکات در هنگام خرید سینک

برخی از انواع سینک ها بدون سینی هستند و در مدل های مستطیلی، مربعی و دایره ای در بازار موجود می باشند. عمق لگن یکی از مواردی است که بسیاری از خانم ها به آن توجه می کنند. عمق لگن این وسیله آشپزخانه معمولا از 12 سانتی متر شروع می شود. ضخامت و نوع ورق را هم باید در هنگام خرید مد نظر داشت تا بتوان با کیفیت بهتری این وسیله را خریداری کرد.

برندهای ایرانی مانند اخوان، استیل البرز، ایلیا استیل، پرنیان استیل و الکس در بازار خرید و فروش جای خود را تثبیت کرده اند. آنها اجناس خود را در انواع، رنگ های مختلف و با قیمت های متفاوت وارد بازار می کنند.

  • takhtak
  • اسفند ۱۷, ۱۳۹۸
  • 12 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه