فلاش تانک ابزاری است که امروزه بسیار در سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد تا به بهداشت توالت ها و از بین بردن بوهای بد کمک کند. این ابزار در انواع سرویس های بهداشتی تخت و نشسته و در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع فلاش تانک را که از نظر جنس متفاوت می باشند می توان به دو شیوه روکار و توکار در ساختمان نصب کرد که مدل توکار صدای کمتر تولید و همچنین فضای کمتری اشغال می کند. در نوع روکار که روش قدیمی برای نصب است، این وسیله در روی دیوار کار گذاشته می شود و در صورت ایجاد مشکل می توان آن را تعمیر و یا تعویض کرد. در نوع توکار با استفاده از لوله کشی های مناسب، این ابزار را در داخل دیوار کار می گذارند اما عیبش در این است که در صورت ایجاد مشکل، کار سختی برای تعمیر در پیش می باشد.

انواع این وسیله در مدل های تک مخزنه، دو مخزنه، دو زمانه، دکمه دار، اتوماتیک و با قیمت های مختلف در بازار موجود می باشند. برخی از انواع این وسیله در دو زمان جداگانه آب را از کف و کناره ها به توالت سرازیر می کنند و برخی از مدل ها این کار را با شدت و در یک بار انجام می دهند.

برندهای ایرانی و انواع فلاش تانک

برندهای مختلفی در ایران با توجه به استفاده زیاد از این وسیله در بازار موجود است، برندهایی مانند فلاش تانک ایران، قهرمان، کسری و … که در راستای تولید انواع فلاش تانک ها فعالیت می کنند.

فلاش تانک ها با ظرفیت های متفاوت از دو لیتر به بالا و بیشتر تا 12 لیتر و در رنگ های مختلف در بازار موجود هستند، برخی از این وسیله به صورت اتوماتیک، دکمه ای و یا به وسیله کشیدن طناب شروع به کار می کنند.

در نوع فلاش تانک های دکمه دار و طنابی باید با استفاده از دکمه و طناب از کارایی این ابزار استفاده کرد و در نوع اتوماتیک با باز و بسته شدن درب، این ابزار شروع به کار می کند. در سرویس های بهداشتی عمومی که از رفت و آمد زیادی برخوردار هستند بیشتر از انواع اتوماتیک و دو زمانه این وسیله استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه