همان طور که همه می دانند، هود وسیله ای در آشپزخانه برای مکش دود، بوی غذا، رطوبت و ذرات چربی می باشد. این وسیله با توجه به نوع کاربری، اندازه و قدرت مکش در مدل های مختلف ایرانی و خارجی قیمت گذاری می شود.

هودها دارای قطعات مختلفی مانند نور ال ای دی، ریموت کنترل، تنظیم مکش دود و یا بو، فیلتر قابل تعویض و شست و شو در جنس های مختلف می باشند که در برخی موارد هم امکان نصب به سقف، دیوار و یا زیر کابینت را دارند.

انواع هود موجود در بازار شامل مدل های جزیره ای، زیر کابینتی، شیب دار (افقی)، شومینه ای، مخفی (توکار) می باشند که هر کدام متناسب با فضا در اندازه و رنگ های مختلف استفاده می شوند. معمولا این وسایل در جنس های استیل ضد زنگ، شیشه ای و یا ترکیبی از این دو ساخته می شوند.

در هنگام خرید باید با توجه به فضای آشپزخانه، قدرت، سایز و بالاخره مدل آن را انتخاب کرد به طوری که اندازه اش از اجاق گاز خیلی کوچکتر نباشد و بتواند مکش مناسبی را داشته باشد.

نوع زیر کابینتی که از قدیمی ترین نوع می باشند، معمولا دارای فیلتری از جنس پشم شیشه هستند و اصولا صدای زیادی تولید می کنند. اما انواع جدیدتر دارای قابلیت های بیشتر و صدای کمتری می باشند و در طرح ها و مدل های مختلفی تولید شده اند.

توجه به برند و قابلیت ها در هنگام خرید هود

برندهای خارجی زیادی در بازار ایران مشغول فعالیت در این حوزه هستند اما برندهای ایرانی مانند ایلیا استیل، بیمکث، پرنیان استیل، کن و استیل البرز هم با قیمت مناسب تر و کیفیت برابر می توانند با آنها رقابت کنند.

تمامی هودهای آشپزخانه دارای فیلتر می باشند که مقدار زیادی از دود و چربی غذا را جذب می کنند. اگر در منزل امکان نصب هواکش وجود نداشت بهتر است از فیلترهای زغالی که جذب بیشتری دارند استفاده کرد.

یکی دیگر از قابلیت های هودهای جدید، مجهز بودن به حسگر می باشد زیرا این حسگر می تواند قدرت مکش را با میزان آلودگی تنظیم کند.

  • takhtak
  • اسفند ۱۷, ۱۳۹۸
  • 13 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه