گاز وسیله ای مورد استفاده در تمام خانه ها برای پخت و پز است که در هنگام خرید آن باید به خیلی از نکات از قبیل طرح و مدل، نوع، قابلیت ها و اندازه آن دقت کرد تا بتوان به راحتی در خانه از آن استفاده کرد که ما در اینجا به اختصار به آنها می پردازیم.

 این وسیله آشپزخانه را از لحاظ کاربری می توان به انواع کابینتی و صفحه ای تقسیم بندی کرد که هر کدام مناسب فضای خانه خاصی می باشد. نوع گاز کابینتی را می توان هم از نوع فردار و هم بدون فر آن انتخاب کرد که در انواع مصارف گازی و برقی هم قابل استفاده می باشند.

در هنگام خرید گاز باید به تعداد شعله های آن هم دقت کرد که البته امروزه نوع توکار و پنج شعله پرفروشترین نوع می باشد. نوع کابینتی اصولا دارای رویه استیل می باشند که بیشتر هم مورد استقبال قرار می گیرند زیرا به راحتی لکه های غذایی از روی آنها تمیز می شود.

 اما در نوع صفحه ای هم می توان از استیل و هم می توان از سرامیک و شیشه استفاده کرد که هم زیبایی خوبی دارند و هم از دوام بالایی برخوردار هستند. برخی از گازها دارای قابلیت هایی مانند فندک و ترموکوپل می باشند و لحاظ ایمنی این گازها بهتر هستند.

توجه به قیمت و برند در هنگام خرید گاز

بهترین برندهای ایرانی که به خوبی با برندهای خارجی رقابت می کنند، اخوان، استیل البرز، ایلیا استیل، پرنیان استیل و … می باشند. این وسیله مهم آشپزخانه در رنگ های مختلفی وارد بازار می شود و در هنگام خرید باید به رنگ آشپزخانه دقت کنیم و رنگ مورد نظر را انتخاب کنیم.

  • takhtak
  • اسفند ۱۷, ۱۳۹۸
  • 16 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه